Základní škola Karviná-Ráj U Lesa 713; 734 01; IČO 48004529; IZO 048004529

Spolupráce s PL - projekt s podporou OKDV letošním školním roce opět bude pokračovat spolupráce s naší spřátelenou školou z polské Wodzislawi.

Projekt je realizován pod názvem "Přátelství bez bariér".

První akce se koná 27.9.2012 - Sportovní olympiáda.
Druhá je 24.10.2012 - Poznáváme svou historii regionu.
Akcí se zúčastní 40 žáků z PL a 40 CZ.

Projekt podporován OKD ve výši 50 000,-Kč.


okd_logo.jpg, 190kB
slunko.gif, 21 kB 1 - Naše první společná akce - Sportovní olympiáda
Dne 27.září nás navštívili naši přátelé z Wodzislawi. Tentokrát jsme sportovali. Nejdříve probíhaly soutěže v atletice, poté bylo sehráno několik zápasů smíšených družstev a to ve vybíjené, basketbalu, florbalu a po obědě ještě v kopané. V poslední části proběhlo vyhodnocení všech soutěží, nejúspěšnější sportovci a sportovkyně obdrželi ceny a diplomy.
Několik fotografií

ÚvodAtletikaVybíjená


Basketbal

mic_basket.gif, 9,3kB mic_basket.gif, 9,3kB mic_basket.gif, 9,3kB
Florbal


KopanáHry handicapovaných


Vyhodnocení   Článek do novin


slunko.gif, 21 kB 2 - Naše druhá společná akce - 24.10.
Druhé setkání pod názvem "Poznej naši kulturu a historii" se konalo 24.10.2012. Toto setkání bylo výjezdní.
V ranních hodinách jsme se všichni setkali před naší školou a obdrželi svačinku, pití a složky s materiály k historii našeho regionu. Poté jsme autobusy vyjeli směrem na Havířov. V průběhu této cesty paní Kolková, historička Karviné, vyprávěla o historii města Karviná a to našim polským kamarádům, my jsme již od paní Kolkové toho dost věděli. V Havířově jsme projeli Hlavní ulicí a seznámili jsme se také s historií Havířova a empírovou výstavbou. Dorazili jsme do evangelického kostela svatého Bartoloměje, kde proběhl výklad k historii a prohlídka iluzivních maleb. (Návštěva tohoto kostela byla náhradou návštěvy kostela sv. Petra z Alkantary v Karviné-Dolech, který je bohužel v rekonstrukci). Dále jsme v Havířově navštívili výrobnu čokolády Sladké mámení, zde se nám rovněž nedařilo splnit to, co jsme předpokládali. Výrobna čokolády byla nedávno přestěhována do Ostravy, mohli jsme zde pouze zakoupit jejich výrobky. Poté jsme dorazili zpět do Karviné, kde pokračovala prohlídka centra Karviné s výkladem v zámeckém parku a na náměstí. V odpoledních hodinách jsme si prohlédli Zámek Fryštát s vedlejší budovou Lottyhaus. Po prohlídce jsme se přesunuli do restaurace na Fryštátské na oběd. Děti společně vyplnily testy a zhodnotily celý den.

Několik fotografií
Havířov


Karviná
Zpět na Úvodní stranu